Abdest Baş Ağrısına İyi Gelir Mi?

Abdest Baş Ağrısına İyi Gelir Mi?

Ağustos 21, 2018 0 Yazar: DrAgri

Çevremizde bulunan her 10 kişiden 8’inin baş ağrısı bulunuyor. Çoğu kişi baş ağrısını geçirmek için kolay yolları tercih etse de, zamanla bu ağrıların geçmediğini fark ederek ağır ilaçlara doğru yöneliyorlar. Kısa süreli baş ağrıları yaşıyorsanız hemen ilaç dolabınızda bulunan ağrı kesicilere yönelmeden, alternatif yöntemleri araştırarak baş ağrılarınızı geçirebilirsiniz. Abdest almak baş ağrısına iyi gelir mi , abdest baş ağrısını geçirir mi ?

Baş Ağrısı Neden Meydana Gelir?

Migren rahatsızlığının nedeni henüz açıklanamamış olsa da çoğu kişinin şiddetli baş ağrılarının nedeni migrendir. Beyin damarlarında oluşan daralıp genişleme olayından sonra migren faktörü ortaya çıkıyor. Bu durumda kişide dayanılmayacak ağrılar meydana geliyor. Dayanılmayacak baş ağrıları meydana geldiğinde basit faktörler baş ağrınızı geçiremeyebilir. Böyle durumlarda ağızdan duyma ilaçları kullanmak yerine uzman bir hekime görünmenizde fayda bulunacaktır.

Migreni olmayan kişilerde gün içerisinde yaşadığı gerilim anlarından dolayı başlarında ağrı meydana gelebilir. Bunun yanı sıra ergenlik döneminde olan kişilerde de zamanla baş ağrısı meydana gelebilir.

Baş Ağrısını Geçirmenin Doğal Yolları Nelerdir?

Bazı durumlarda vücut yeteri kadar su almazsa kişide baş ağrıları meydana gelir. Kısa süreli baş ağrılarınız meydana geliyorsa ilk yapmanız gereken hareket bol bol su içmeniz olacaktır. İçtiğiniz suyun sonucunda hemen baş ağrınızın geçmesini beklememelisiniz. 10 – 20 dakika içerisinde baş ağrınız geçmez ise diğer alternatif yolları deneyebilirsiniz.

Bitkisel çayları seven kişilerseniz, kedi otu, nane, sarı kantaron, lavanta, melisa ve papatya çayı içerek de baş ağrınızı geçirebilirsiniz.

İlaç içmeyi sevmeyen, bitki çayı içmeyi tercih etmeyen biriyseniz, başınızda ağrıyan bölgeye masaj yaparak bulunduğunuz durumdan kurtulabilirsiniz.

Su İle Baş Ağrısından Kurtulabilir Miyim?

Suyu içmeden de baş ağrılarınızı geçirebilirsiniz. Abdest Baş Ağrısına İyi Gelir Mi? Abdest almak baş ağrısına iyi gelmez. Çeşitli ilaçlar ve yollarla denediğiniz baş ağrınızın geçmemesi durumunda, önce bir abdest alıp gerekli işlemleri yapmaya başlayabilirsiniz. Abdest aldıktan sonra Bekara suresinde bulunan 196. ayette yer alan, femen den ev-nüsük’e ayetine kadar bir kağıda yazılıp, ağrıyan baş kısmınıza konulur. İslami harflerle bu kağıdın başına Besmele yazılması gerekiyor. Ayetin sonuna da üskün lillah yazılarak baş kısmına koyulur.

Bu durum hadisi şeriflerde de yer almaktadır. Bir hadise göre “Ya Ali, başın ağrıyınca, iki elini başın üzerine koyup, Haşr suresinin sonu olan Lev enzelna âyet-i kerimesinden sonuna kadar oku” cümlesi yer alarak bize abdest alarak bir türlü geçmek bilmeyen baş ağrılarımıza bir çare olduğu gösteriliyor. Önce hekime başvurmak en doğru yol olacaktır.

Dilerseniz sizlere yardımcı olabilecek olan Baş ağrısı için dua adlı yazımızda manevi anlamda ağrıyı geçirmek için dua’yı okuyabilir ve şifayı Allah’tan dileyebilirsiniz. Ana yazımızda yer alan baş ağrısı adlı konusunda ise yine doğal çözüm yöntemlerini de inceleyebilirsiniz.