Baş Ağrıması Ve Göz Kararması

Baş Ağrıması Ve Göz Kararması

Aralık 5, 2018 0 Yazar: DrAgri

Baş Ağrıması Ve Göz Kararması denildiğinde şiddetli baş ağrıları çoğu insanın yaşayabileceği bir sorundur. Bazı durumlarda bu sorun basit bir şeyin belirtisi iken bazı durumlarda ise daha ciddi sorunların işaretçisi olabilmektedir. Baş ağrısı ile beraber gelen kusma, denge kaybı, göz kararması, halsizlik, yüksek tansiyon, ateşlenme, ishal ve mide bulantısı durumları daha çok bir hastalığın belirtisi olarak değerlendirilmektedir. Ayrıca baş ağrıması ve göz kararması bazı durumlarda beraber görülebilen, ciddi sorunlara yol açabildiği gibi basit bir soruna da işaret eden belirtiler olabilmektedir. Peki baş ağrısının nedenleri neler olabilir? Göz kararması baş ağrısı ne iyi gelir  ? İşte merak ettiğiniz bu konunun tüm ayrıntıları…

Baş Ağrısı Ve Göz Kararması Nedenleri

Baş ağrısı belli başlı bir soruna işaret edebildiği gibi, birlikte görüldüğü sorunlar ile çok farklı hastalığa da belirti olabiliyor. Bu belirteçlerin arasında yukarıda da saydığımız gibi çok farklı durumlar görülebiliyor. Tüm bunlardan kurtulmak için doktor muayenesi gerektiği gibi evde uygulayabileceğiniz tedavi yöntemleri de bulunuyor. Bu noktada son derece dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunuyor: Belirtilerin hangi sorundan dolayı kaynaklandığını bilmeden müdahale etmek bazen yanlış olabiliyor.Peki göz kararması baş ağrısı ne iyi gelir ? Bu nedenle öncelikle baş ağrısının ve göz kararmasının sebepleri hakkında biraz araştırma yapmanız gerekiyor. Bu konuda sizlerin zahmet etmemesi ve yorulmaması için kaynak niteliği taşıyan bu yazımızı hazırladık. Tüm anlatılanları dikkatlice okumak ve öğrenmek hayati önem taşımaktadır.

Baş ağrısı ve Göz Kararması

Baş ağrısı ve Göz Kararması

Dikkat Etmelisiniz !

Önemsenmeyen Baş Ağrıması Ve Göz Kararması ciddi sorunları beraberinde getirebilmektedir.

  • DÜŞÜK TANSİYON: Göz kararması ve yanında görülen baş ağrısı düşük tansiyonun habercisi olabilir. Bu iki belirtinin birlikte görülmesi tansiyonunuzun düştüğüne işaret ediyor olabilir. Bu nedenle tansiyon değerlerinizi ölçmek ve dengeli bir seviyede tutmanız gerekmektedir. Tansiyonunuz düştüğünde kalp, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu kanı pompalamakta yetersiz kalabilir. Bu nedenle gözleriniz kararabilir ve baş ağrısı oluşabilir.
  • GÜNEŞ ÇARPMASI: Tansiyon düşüklüğünden ziyade güneş çarpması baş ağrısına ve göz kararmasına neden olabilir. Eğer göz kararmasını ve baş ağrısını aşırı güneşli bir günde dışarıdayken yaşadıysanız bu sorun muhtemelen güneş çarpmasından kaynaklanıyordur. Ancak siz tüm kontrolü elden bırakmadan bir muayene olabilirsiniz.
  • KANSIZLIK ve SIVI KAYBI: Vücudun çok fazla sıvı kaybı yaşaması ve kansızlık durumu baş ağrısı ile göz kararmasına neden olabilir. Bu tür durumlarda kesin olarak muayene gerekir. Doktorunuzun önerdiği ilaçları kullanabilir ve kansızlık sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Aynı zamanda kansızlık demir eksikliğinden kaynaklandığı için bol bol demir içeren besinler tüketebilirsiniz. Sıvı kaybı nedeniyle yaşanan göz kararması ve buna bağlı olan baş ağrısı sorununa çözüm olarak bol bol su tüketmenizi öneriyoruz. Vücut için gerekli olan suyu günlük olarak tüketmek oldukça yarar sağlayacaktır.
  • BEYİN TÜMÖRÜBaş ağrıması ve göz kararması yukarıda saydığımız tüm sorunlardan kaynaklanabileceği gibi az bir ihtimal de olsa beyin tümöründen de kaynaklanabilmektedir. Ayrıca bu durumu destekleyen başka belirtilerin olması da gereklidir. Buna ek olarak çok şiddetli bir şekilde kusma hali yaşıyorsanız doktora görünmenizde fayda olabilir. Beyin tümörü bu ihtimaller arasında değerlendirilmelidir.

Baş Ağrısını Geçiren Şeyler adlı makalemizde yer vermiş olduğumuz yazımızı okuduktan sonra  Baş ağrısı ve mide bulantısı adlı yazımızı da okumanızı öneriyoruz.