Baş Ağrısı Çeşitleri

Baş Ağrısı Çeşitleri

Ağustos 16, 2018 0 Yazar: DrAgri

Baş ağrısı çeşitleri, insanların son zamanlarda sıkça yaşamış olduğu ve sağlığı olumsuz yönde etkileyen bir problemdir. Zaman içerisinde her an gelebilecek olan ve günlük hayatı ciddi oranda sarsabilecek olan bu faktörün ortadan kaldırılması aslında sanıldığı kadar zor değildir. Baş ağrısına ne iyi gelir adlı makalemiz de sizlere en iyi şekilde baş ağrısına iyi gelen yöntemleri görüntüleyebilir ve baş ağrınızı ortadan kaldırmak için hemen çalışmalara başlayabilirsiniz. Baş ağrısını gidermek için ihtiyaç duymuş olduğunuz bir takım önerilere kulak vermeniz sizlerin yararına olacaktır. Dilerseniz baş ağrının ne gibi çeşitleri var bunları ele alalım.

Baş Ağrısının Çeşitleri

Baş ağrısını geçirmek için sunulan bu çeşitlerden sizlerde en iyi şekilde faydalanabilirsiniz.

Baş ağrısı çeşitleri yazımızda yer vermiş olduğumuz ortalama 10 tane çeşidi bulunan baş ağrısı, ihmal edilmemeli ve önemsenmiyor gibi yapılmamalıdır. Çünkü zaman içerisinde ileri derece baş ağrıları başka hastalıkların habercisi olabilmektedir. Sürekli tekrarlayan ya da sizlere ciddi anlamda zor anlar yaşatan baş ağrılarınız için muhakkak bir hekime danışmanızı öngörüyoruz.

Gerilim tipi baş ağrısı: Yetersiz uyku, depresyon ve stres sonucunda meydana gelen bu ağrı türünde zonklama hissetmezsiniz ve şiddeti normal bir ağrıya oranla daha az olmaktadır.

Sinüs baş ağrısı: Sabit ve şiddetli bir ağrı olarak değerlendirilmektedir. Sürekli burundan kıvamlı bir şekilde sıvı akışı meydana gelir.

Alerjiden dolayı baş ağrısı: Gözlerde yanma ve kaşınma bu ağrı türünde görülen sonuçlardır.

Kafein sonucunda oluşan baş ağrısı: Zonklayıcı bir etkiye sahip olan ağrı türüdür diyebiliriz. Aşırı kafein alındığı zamanlarda bu ağrı meydana gelir.

Yorulmaya dayalı olan baş ağrısı: Fiziksel ve ruhsal anlamda yorgunluk hissiyatı içeren kişiler için bu ağrı türünün de görülebileceğini belirtmek isteriz.

Eklem ağrıları sonucunda oluşan baş ağrısı: Başınızda sıkışma ve basınç hissiyatını sizlere oluşturur. Çenede bozulma ve kenetlenme gibi durumların görülmesi söz konusudur.

Romatizma sonucunda meydana gelen baş ağrısı: Başın arka bölümünde veya boyunda meydana gelen baş ağrısı olarak tabir edilmektedir.

Göz yorulması sonucunda baş ağrısı: Alın bölgesinde hissedilen bu ağrı sürekli tekrarlıyorsa ve tedavi edilmezse görme sorununu ortaya çıkarabilir.

Küme baş ağrısı: Şiddetli ağrı olarak tabir edilmektedir. Tek gözün çevresinde ve arka bölmesinde hissedilen bu ağrı türü genellikle alkol ve sigara tüketimi sonucunda meydana çıkabilmektedir.

Migren: Hem zonklayıcı hem de şiddetli ağrı olarak tabir edilmektedir. Parlayan bir ışık görmüş hissine bu ağrıda kapılabilirsiniz. Migren sonucunda ışığa ve sese karşı bir hassasiyet oluşur, mide bulantısı gibi sonuçlarda bu ağrı sonucunda meydana gelebilmektedir. İlaç kullanımı, adet dönemi, hormon değişiklikleri gibi türevler bunun nedeni olarak bilinmektedir.

Baş Ağrısı Çeşitlerinin Yanı Sıra

Bu yazımızda baş ağrısı çeşitleri ni detaylı bir şekilde sizlere aktarmış olduk. Sizlerde baş ağrısı ile ilerleyemiyor ve her zaman istemiş olduğunuz günlük yaşantınıza kavuşamıyorsanız eğer baş ağrısı için dua adlı makalemizi de okuyarak manevi olarak da bu ağrıyı geçirebilirsiniz. Ek olarak baş ağrısı şiddetli ve ileri şekilde bir ağrı olarak nitelendiriliyorsa eğer muhakkak bir hekime görünmenizi tavsiye ediyoruz. Baş ağrısının sonuçları için ilgili yazımızı hemen sizlerde görüntüleyin.