Baş Ağrısı İçin İlaç (Ağrılarınız Son Bulacak)

Baş Ağrısı İçin İlaç (Ağrılarınız Son Bulacak)

Ağustos 19, 2018 0 Yazar: DrAgri

Baş Ağrısı İçin İlaç adı altında bir çok ilacın yer aldığını belirtelim ancak bundan önce bu ilaçların doktor tavsiyesi altında alınması gerektiğini de bir kez daha hatırlatalım. Baş ağrısı gün içerisinde çok şiddetli seviyelerde yaşanabilen ve ciddi problemlerin habercisi konumunda olan sinyal görevindedir.

Baş ağrılarını ciddiye almak ve göz ardı etmemek oldukça önemlidir. Birçok hastalığın habercisi olabildiği gibi sürekli olarak kendisini tekrarlayabilmektedir. Peki baş ağrısı için ilaç önerileri yok mu diyorsanız sizlere öncelikle baş ağrısı hakkında detaylı bilgi vermemiz gerekir.

 

Baş Ağrısı İçin İlaç Önerileri

Baş Ağrısı İçin İlaç adında yer verdiğimiz baş ağrısı tedavisi olarak geçmişten günümüzü uygulanan çeşitli yöntemler vardır. Bu tedaviler çoğu zaman işe yararken bazı durumlarda ağrıların şiddetini bile artırabilmektedir. Bu sebepten ötürü baş ağrısı yaşayan kişiler ilaç tedavisine yönelebilirler.

Ancak ilaçların kimyasal bileşenler içermesi kimi zaman daha tehlikeli sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle ilaç kullanımından önce kesinlikle bir uzmana danışılması gerekmektedir. Eğer ilaç tedavisinden önce doğal tedavi yollarını denemek ve daha sonra ilaç tedavisine geçmek istiyorsanız yazımızın devamını okumanız gerekir.

Baş Ağrısı İlaç

Baş Ağrısı İlaç

 

  • MASAJ: Baş ağrısının doğal tedavi yöntemlerinden biri masajdır. Öyle ki başınızın ağrıyan bölgelerine baş parmağınız ve işaret parmağınız ile hafif bastırarak masaj yapabilir ve rahatlama sağlayabilirsiniz.
  • DİNLENME: Baş ağrısına doğal çözüm önerileri için dinlenme önemli bir noktada bulunmaktadır. Öyle ki gün içerisinde çok fazla yorulan bedenlerin dinlenmeye ve tekrardan enerji depolamaya ihtiyacı vardır. Bunun aksi bir durumu yaşanırsa baş ağrısı oluşabilir. Sorun üzerine yoğunlaşmak ve dinlenme işini göreceğiniz odaları düzenlemek yeterli olacaktır. Bunun için sessiz ve karanlık odaları tercih etmelisiniz.
  • SU İÇMEK: Vücut gün içerisinde susuz kaldığı için baş ağrısı oluşabilmektedir. Bu sorunu çözmek adına günlük tüketilmesi gereken su miktarını içebilir ve tedaviye yardımcı olabilirsiniz. Eğer baş ağrınız susuzluktan kaynaklanıyorsa kesinlikle işe yarayacaktır.
  • ASPİRİN: Tüm tedavi yöntemlerini uyguladıysanız ve sonuç alamadıysanız aspirin kullanabilirsiniz. Aspirin çok uzun zamanlardan bu yana kullanılan ağrı kesicilerin arasında bulunmaktadır. Özellikle baş ağrısına çok iyi gelmektedir. Sizlerin de geçmeyen bir baş ağrısı varsa rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • NOVALGİN: Eğer aspirin de bir işe yaramadıysa ve farklı baş ağrısı için ilaç önerileri istiyorsanız Novalgin kullanabilirsiniz. Ancak bu noktada bazı dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Novalgin çok rahatlıkla erişim sağlayabileceğiniz haplar arasında bulunmaktadır ancak doktora danışarak kullanmanız önerilmektedir. Bazı kişiler üzerinde bu tür hapların yan etkileri olabilmektedir. Bu nedenle uzman kontrolünden sonra içebilirsiniz.
  • VERMİDON: Şiddetli baş ağrılarına sahipseniz ve bir türlü geçmek bilmiyorsa o zaman Vermidon’a başvurabilirsiniz. Vermidon içerik olarak Novalgin’den daha güçlü bir haptır. Bu nedenle baş ağrılarınızı büyük oranda kesecektir ancak kesinlikle uzman önerisi olmadan kullanımı önerilmemektedir. Bazı durumlarda insanlar üzerinde bu hapın yan etkisi olabilmektedir. Bu nedenle uzman kontrolü kesinlikle şarttır.

Bu yazımızın ardından baş ağrısı çeşitleri adlı yazımızda sizlere yardımcı olabilecek niteliktedir. Dilerseniz baş ağrısı ve mide bulantısı adlı yazıyı da görüntüleyebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra baş ağrısı ve göz kararması adlı yazımızda sizlerin ilgisini çekebilecek niteliktedir.