Baş Ağrısı Ve Mide Bulantısı

Baş Ağrısı Ve Mide Bulantısı

Ağustos 16, 2018 0 Yazar: DrAgri

Baş Ağrısı Ve Mide Bulantısı bir çok kişinin günlük hayatta sıkça yaşamış olduğu bir durumdur. Çoğu hastalığın ve problemin belirtileri olarak görülen mide bulantısı, çoğu zaman baş ağrısı ile birlikte görülür. Peki baş ağrısı tedavisi hakkında bilinen bilgiler ne kadar doğru veya tedavisi hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz? Tüm bunları ölçmek, sizleri mide bulantısından ve baş ağrısından kurtarmak için bu yazımızı yazıyoruz. İşte baş ağrısının ve mide bulantısının nedenleri

Mide Bulantısının Ve Baş Ağrısının Nedenleri

Baş Ağrısı Ve Mide Bulantısı denildiğinde bir çok neden buna örnek gösterilebilir.

İşte O Sebepler..

Baş Ağrısı Ve Mide Bulantısı için sunulan o sebepleri sizlere aktarıyoruz.

MİGREN: Baş ağrısının ve beraberinde gelen mide bulantısının nedenlerinden en bilindik olanı migrendir. Migren çok şiddetli baş ağrılarına sebebiyet verebilir. Özellikle hayatınızdaki bazı etmenler migrenin seviyesini artırarak hem şiddetli baş ağrısına hem de çok ciddi derecede mide bulantısına neden olur. Örnek olarak uzun yolun ve aracın kendisini tuttuğunu söyleyenlerde bu durum fazlaca görülebilir. Bazı araştırmalara göre migren beyinde bulunan damarları aşırı derecede şişirerek baş ağrını oluşturmaktadır.

GRİP: Grip, nezle ve diğer soğuk algınlığı hastalıkları baş ağrısına ve mide bulantısına sebep olabilir. Gribe bağlı olarak gelişen bu durum çok daha farklı belirtilere sebebiyet verebilir. Bunlar çoğu insanın başına gelebilecek; kusma, ishal, yüksek ateş gibi durumlardır. Aynı zamanda ek olarak burun akıntısı da kendisini gösterebilir.

MENENJİT: Belirti olarak yüksek ateş ve boyun tutulması görülen menenjit aynı zamanda şiddetli gelişen baş ağrılarına ve mide bulantısına neden olabilir. Beyinde beliren enfeksiyonlar sonucu menenjit boy gösterebilir. Bu hastalık belirtilerinde de görüldüğü gibi kesinlikle uzman müdahalesi gerektiren bir durumdur.

ALKOL: Alkol kullanan kişilerin neredeyse tamamında görülen bir durum olarak mide bulantısı ortaya çıkar. Bu durum içildi sırada veya içildikten kısa bir süre sonra ortaya çıkar. Baş ağrısı ise ertesi gün uyanıldığında görülür. Baş ağrısı alkole bağlı olarak çıkar. Bunun nedeni ise sıvı kaybının çok yüksek seviyelerde olmasıdır. Bu nedenle eğer baş ağrısından ve mide bulantısından şikayet ediyorsanız kesinlikle alkol tüketimini bırakmalısınız.

UYUMA DÜZENSİZLİĞİ: Baş Ağrısı Ve Mide Bulantısının bir diğer nedenlerinden biri de uyku düzeninin bozulması ve ciddi şekilde uykusuzluk çekmek baş ağrısına ve beraberinde gelen mide bulantısına sebebiyet verebilir. Hele ki gebeyseniz işler daha da ciddileşir ve şiddetli baş ağrıları yetmiyormuş gibi mide bulantısı da görülür. Bu durum kusma ile sonuçlanabilir. Uyku hayatımızın önemli bir noktasındadır ve herhangi bir bozuklukta kendisini belirtiler ile birlikte hastalık olarak gösterebilir. Düzenli uyumaya çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Baş ağrısı için ilaç adlı yazımızı okuduktan sonra baş ağrısı ve göz kararması adlı yazımızda sizlere bilgi verebilecek niteliktedir. Ayrıca baş ağrısını geçiren şeyler arasında yer alan vermiş olduğumuz bu tavsiyeleri sizlerde seveceksiniz.