Diş Ağrısı İçin İlaç

Diş Ağrısı İçin İlaç

Ağustos 30, 2018 0 Yazar: DrAgri

Diş ağrısı bilindiği üzere insanın günlük hayatını etkileyip, yaşam kalitesini düşüren bir olaydır. Hafif bir ağrı bile sizi huzursuz etmeye yeter. Kimi diş ağrısı vardır ki; gayet şiddetli olur ve başınızı yastıktan kaldıracak dermanı bile bırakmaz insanda. Bu gibi durumlarda direk diş doktoruna giderek, ağrının neden kaynaklandığını tespit ettirmeniz gerekmektedir. Diş ağrısı için ilk etapta aklınıza ilaç kullanmak gelmesin, doğrudur, piyasada bir çok diş ağrısı için ilaç var ancak önce yanlış müdahaleden sakınmak gerekir.

Diş Ağrısı için ilaç kullanmak zararlı mı ?

Diş ağrısı için birçok sebep vardır. Yanlış müdahale yapmamak için sebebi öğrenmek çok önemlidir. Dişiniz çürüdüğü için ağrıdığını sanarken, belki de diş eti iltihabından dolayı dayanılmaz ağrıları çekiyorsunuzdur. O yüzden diş ağrısı için bilinçsiz ilaç kullanımından uzak durmanız gerekir.

Şunu unutmamak gerekir; diş ağrısı için ilaç yuttuğunuz zaman anlık çözüm üretirsiniz. Sıkıntınızın bir müddet sonra son bulması diş ağrınızı iyileştirdiği anlamına gelmemektedir. Sadece sorununuzu öteleyerek ileriye atmış olursunuz. Ayrıca ağrı ile size sinyal veren hastalıklı dişinizi ağrı kesici içerek dindirdiğiniz zaman diş üzerinde oluşan hastalığın sinsice ilerlemesine ve zaman geçtikçe daha da ileri rahatsızlıklar doğurmasına sebep olursunuz. Bu yüzden dişinizde ağrı hissettiğiniz an direk diş doktoruna görünerek, sorununuz ilerlemeden erken çözüm bulmanız gerekir.

Bazı büyüklerimiz diş ağrıdığı zaman ağrıyan dişin üzerine ağrı kesici koymamızı söyleyerek, diş ağrımızın geçiceğini söylerler. Sizler sakın bu yanlışa düşmeşin. Kesinlikle işe yaramayan bir uygulamadır. Ağrı kesiciden çözülen kimyasalların diş etinin çevresi ve dişin hassas yerlerinde tahriş yapmasından dolayı daha fazla ağrı çekmenize sebep olacaktır.

Doktorunuz size en uygun tedaviyi önerecek ve gerekirse diş ağrısı ilacı da verecektir. Diş ağrısı insanın kafasını duvarlara vurduracak şekilde insanı etkileyen ağrılardandır. Ağrı her zaman ilaçla da geçmez ilaç fayda etmeyebilir, diş ağrısı ilaçla geçmiyorsa çektirmeniz veya kanal tedavisi , dolgu vb gibi alternatif yollara gitmeniz gerekebilir.

İlaç Kullanmadan Diş Ağrısı Nasıl Geçer

Diş ağrısı ilaç kullanmadan nasıl geçer şeklinde sorular gelebiliyor. Bunun için internette birçok öneri ve uygulama var. Uygulamalar genel olarak genel bir bilgi şeklinde, denenmeden, baştan savma yazılıyor ve ağrı çeken hastaların zamanını boşa harcıyor. Bizim şuana kadar deneyimlerimizden gördüğümüz karanfil tohumunun diş ağrısına iyi geldiği.

Karanfil Diş Ağrısına İyi Gelir mi ?

Bizzat diş ağrısı çektiğimizde karanfilin diş ağrısına iyi gelip gelmediğini deneyimlediğimiz için net bir şekilde bilgi verebiliyoruz. Karanfilin içerisindeki özler gerçekten diş ağrısını bastırmaya fayda ediyor. Tam anlamı ile kestiği söylenemez ancak insanın dayanabileceği seviyeye çekebiliyor ağrıyı.

Ağrıyan dişinizin üzerine bastıracağınız 1 adet karanfil, özlerini salgıladığında anestezi gibi dişinizi ve o bölgeyi uyuşturmaya başlıyor ve böylece diş ağrısını azaltabiliyor.

Diş ağrısı için ilaç yazımızın sonuna geldiniz. Okuyabileceğiniz son 5 yazı :